Calendar

September 2017
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
27
28
29
at Dual vs. CUW (Mequon Wisconsin)
5:00 PM

at Dual vs. CUW (Mequon Wisconsin)
5:00 PM
30
31
1
at Edgewood Fall Classic (Glen Erin G.C.) [Sept. 1-2]

at Carroll (Wis.)
12:00 PM

vs Manchester
@ Lake Forest, Illinois
6:00 PM

Hope
7:00 PM

at UC Santa Cruz
7:00 PM

at Lake Forest
8:00 PM
2
at Tom Barry Invitational (DePere Wisconsin)
11:00 AM

at Tom Barry Invitational (DePere Wisconsin)
11:00 AM

vs Finlandia
@ Lake Forest, Illinois
12:00 PM

vs Dubuque
@ Lake Forest, Illinois
2:00 PM

Calvin
3:00 PM
3
vs Pacific (Ore.)
@ Santa Cruz, Calif.
2:00 PM
4
5
at Carthage
7:00 PM
6
Lawrence
7:00 PM

at Ripon
7:00 PM
7
8
at Tim Kopka Memorial Invitational (Randall Oaks G.C.) [Sept. 8-9]

Beloit
4:00 PM

at Lake Forest
4:30 PM

Central (Iowa)
8:00 PM
9
at Ken Wendt Classic (Mequon Wisconsin)
11:00 AM

at Ken Wendt Classic (Mequon Wisconsin)
11:00 AM

Maranatha Baptist
10:00 AM

Wis. Lutheran
10:00 AM

Ripon
1:00 PM

Illinois Tech
2:00 PM
10
at Frank Wrigglesworth Invitational (Eau Claire C.C.) [Sept. 10-11]

Knox
1:00 PM
11
12
13
at St. Norbert
5:00 PM

Dubuque
7:00 PM

Marian (Wis.)
7:00 PM
14
15
vs Lawrence
@ Ripon, Wisconsin
3:00 PM

vs Saint Mary's (Minn.)
@ Ripon, Wis.
7:00 PM
16
at Midwest Region Fall Classic (Eagle Ridge Resort) [Sept. 16-17]

at Tom Hoffman Invitational (Whitewater Wisconsin)
11:00 AM

at Tom Hoffman Invitational (Whitewater Wisconsin)
11:00 AM

at Ripon
10:00 AM

Dominican (IL)
10:00 AM

vs Carroll (Wis.)
@ Ripon, Wisconsin
2:00 PM

Aurora
2:00 PM

Chicago
4:00 PM
17
18
19
20
at Marian (Wis.)
4:00 PM

Edgewood
7:00 PM

at Edgewood
7:00 PM

at Lakeland
7:00 PM
21
22
vs Loras
@ Pella, Iowa
1:00 PM

vs Dubuque
@ Pella, Iowa
5:00 PM

at Ripon
5:00 PM
23
at Beloit Olde English Classic (Beloit Wisconsin)
11:00 AM

at Beloit Olde English Classic (Beloit Wisconsin)
11:00 AM

TBA
9:00 AM

vs Buena Vista
@ Pella, Iowa
12:00 PM

Beloit
1:00 PM

at Maranatha Baptist
2:00 PM

at Wis.-Whitewater
2:00 PM

at Central (Iowa)
4:00 PM
24
at WLC Fall Invitational (Washington County G.C.) [Sept. 24-25]

vs Lawrence
@ Stevens Point, Wisconsin
12:00 PM

at Wis.-Stevens Point
3:00 PM
25
26
27
at Dominican (Ill.)
4:00 PM

Dominican (Ill.)
7:00 PM
28
29
at UW-Eau Claire Blugold Invitational (Eau Claire Wisconsin)
4:15 PM

at UW-Eau Claire Blugold Invitational (Eau Claire Wisconsin)
4:15 PM

at Alverno
7:00 PM
30
Concordia (Ill.)
10:00 AM

at Wis. Lutheran
12:00 PM

Alverno
2:00 PM

at Alverno
2:30 PM

at Rockford
4:30 PM