Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
vs Cabrini
@ Auburndale, FL
Final
L, 6-5

vs Saint Mary's (Minn.)
@ Auburndale, FL
Final
L, 13-8
25
vs Saint Mary's (Minn.)
@ Auburndale, FL
Final - 7 innings
L, 5-3

vs Saint Mary's (Minn.)
@ Auburndale, FL
Final
L, 10-2
26
vs Northern Vermont-Lyndon
@ Auburndale, Fla.
Final - 8 innings
W, 10-0

vs Johnson & Wales (RI)
@ Clermont, Fl
Final
W, 2-1

vs Hanover
@ Auburndale, Fla.
Final - 8 innings
L, 12-1

vs Augustana (Ill.)
@ Clermont, FL
Final - 6 innings
L, 10-2
27
vs Saint Mary's (Minn.)
@ Legends Way
Final - 9 innings
W, 8-6

vs Hanover
@ Clermont, FL
Final - 5 innings
W, 15-2

28
vs Hanover
@ Auburndale, Fla.
Final - 11 innings
W, 1-0

vs Capital
@ Clermont, Fla.
Final
L, 8-3

vs Neumann
@ Auburndale, FL
Final
L, 12-7

at Neumann
Final - 5 innings
W, 10-0

at Cardinal Stritch
Final
L, 3-2
1
vs Cabrini
@ Clermont, Fl
Final
W, 7-0

vs Alma
@ Clermont, Fl
Final
L, 7-3

vs Grove City
@ Kissimmee, FL
Final
L, 11-6

vs Grove City
@ Kissimmee, FL
Final
W, 3-1

vs Concordia Chicago
Final
W, 3-1
2
vs Muhlenberg
@ Kissimmee, Fla.
Final
W, 11-9

vs Rensselaer
@ Clermont, Fl
Final - 6 innings
L, 10-2


at North Central (Ill.)
Final
L, 10-8
3
4
5
6
7
8
9

at Concordia Wisconsin
Final
L, 8-7



vs North Central (Ill.)
@ Wheaton, Ill.
Cancelled
10
11
12
13

14
15
16
at Carthage
Final
L, 9-0

vs Finlandia
Cancelled


at Carthage
Final
L, 9-0

vs Finlandia
Cancelled
17
vs Finlandia
Cancelled

vs Finlandia
Cancelled
18
19
20
vs Milwaukee
@ Kenosha, WI
Final
L, 12-5
21
22
23
at Valparaiso Invitational
Cancelled

at Valparaiso Invitational
Cancelled


vs Loras
@ Neutral Site
Final
L, 6-3

vs Carthage
Final - 8 innings
L, 2-0

vs Carroll (Wis.)
@ Terre Haute, Ind.
Final
L, 14-11





24
at Beloit
1:00 PM

at Beloit
3:00 PM
25
26
vs UW-Oshkosh
3:00 PM
27
vs Concordia Wisconsin
7:00 PM

vs Beloit
7:00 PM
28
29
at Adrian, Mich.
30
at Carroll Invitational

at Carroll Invitational

vs Dominican
10:00 AM

vs Illinois Tech
12:00 PM


vs Trine
1:00 PM

vs Concordia Chicago
2:00 PM

vs Wisconsin Lutheran
2:00 PM

vs Illinois Tech
3:00 PM

vs Wisconsin Lutheran
4:00 PM
31
at Dominican
12:00 PM

at Concordia Wisconsin
12:00 PM

at Concordia Wisconsin
2:00 PM

at Dominican
3:30 PM
1
2
3
vs Northwestern-St. Paul
7:00 PM
4
at Benedictine Invitational (Blackberry CC) [April 4-5]
5
vs Milwaukee Open - Milwaukee, Wis.

at Rex Foster Twilight (UW-Whitewater)

at Rex Foster Twilight (UW-Whitewater)

at Aurora
12:00 PM

at Aurora
3:30 PM

at Concordia Chicago
7:00 PM
6
vs Edgewood
10:00 AM

vs Marian
12:00 PM

at Benedictine
1:00 PM

at North Central (Minn.)
1:00 PM

vs Marian
2:00 PM