Date Teams/Event Time Score Links
 
January
Sun. 26 McKendree Final W, 3-1
  Dominican Final W, 3-2
 
February
Tue. 4 at Cardinal Stritch Final L, 3-1
Wed. 5 at Clarke Final L, 3-0
Sat. 8 vs. East. Mennonite @ Cincinnati, Ohio Final L, 3-2
  vs. Juniata @ Cincinnati, Ohio Final L, 3-0
Sun. 9 vs. Cairn @ Cincinnati, Ohio Final L, 3-2
  Crossover at Mt. St. Joseph
Wed. 12 Clarke Final L, 3-0
Wed. 19 at Dominican * ^ Final W, 3-2
Fri. 21 at Lakeland * ^ Final L, 3-0
 
March
Mon. 3 Carthage * ^ Final L, 3-0
Wed. 5 at Lakeland Final L, 3-0
Fri. 7 Siena Heights Final W, 3-2
Fri. 14 at Mount St. Joseph * ^ Final L, 3-1
Sat. 15 at Fontbonne * ^ Final L, 3-1
Tue. 18 vs. Ramapo @ River Forest, Ill. Final L, 3-0
  at Dominican Final L, 3-0
Wed. 19 at Carthage * ^ Final L, 3-0
Mon. 24 Cardinal Stritch Final L, 3-1
Fri. 28 Mount St. Joseph * ^ Final L, 3-0
Sat. 29 Fontbonne * ^ Final L, 3-0
 
April
Tue. 1 Dominican * ^ Final L, 3-0
Sat. 5 Lakeland * ^ Final L, 3-0
 
January
Tue. 19 Marian Final L, 3-0
  MSOE forfeit
  Benedictine Final L, 3-0
  MSOE forfeit
Tue. 26 at Cardinal Stritch Final L, 3-0
  MSOE forfeit
Fri. 29 vs. Cal Lutheran @ Springfield, Ohio Final W, 3-2
  Wittenberg Invitational
Sat. 30 vs. North Central (Ill.) @ Springfield, Ohio Final W, 3-0
  Wittenberg Invitational
  vs. East. Mennonite @ Springfield, Ohio Final W, 3-0
 
February
Fri. 5 Olivet * Final W, 3-0
Sat. 6 Adrian * Final W, 3-0
Sun. 7 #4 UC Santa Cruz Final L, 3-1
Fri. 12 at Fontbonne * Final W, 3-0
Sat. 13 at Greenville * Final W, 3-0
Fri. 19 North Central (Ill.) * Final W, 3-0
Fri. 26 at Loras * Final W, 3-0
 
March
Tue. 1 at #7 Dominican (IL) * Final W, 3-1
Sun. 6 at Benedictine * Final W, 3-0
Tue. 8 Cardinal Stritch Final W, 3-0
Thu. 10 Illinois Tech Final W, 3-0
Sun. 13 #8 Stevenson Final L, 3-1
  #15 New York U. Final L, 3-1
Fri. 18 at Lakeland * Final W, 3-1
Sat. 19 at Marian * Final W, 3-0
Thu. 24 at Carthage * Final L, 3-0
 
April
Fri. 1 Wittenberg * Final W, 3-1
Sat. 2 Mount St. Joseph * Final W, 3-2
Fri. 8 vs. Lakeland @ Carthage College Final W, 3-1
  MCVL Tournament Semifinal
Sat. 9 at Carthage Final L, 3-0
  MCVL Tournament Championship
 
January
Fri. 27 at Cardinal Stritch Final L, 3-2
 
February
Thu. 2 North Central (Ill.) * Final W, 3-0
Fri. 3 Lakeland * Final W, 3-0
Sat. 11 at Loras * Final W, 3-0
Fri. 17 Fontbonne * ^ Final W, 3-1
Sat. 18 Greenville * Final W, 3-0
Fri. 24 vs. Nazareth @ Cincinnati, Ohio Final W, 3-1
Sat. 25 at Wittenberg * Final W, 3-2
  vs. Cal Lutheran @ Springfield, Ohio Final W, 3-0
 
March
Wed. 1 at Carthage * Final L, 3-2
Fri. 3 Rivier Final W, 3-1
  Loras * Final W, 3-0
Sat. 4 Marian * ^ Final W, 3-0
Wed. 8 Cardinal Stritch Final W, 3-0
Fri. 10 at Fontbonne * ^ Final W, 3-0
Sat. 11 at Greenville * Final W, 3-0
Fri. 17 Mount St. Joseph * Final W, 3-1
Wed. 22 Carthage * Final L, 3-1
Fri. 24 at Lakeland * Final W, 3-0
Sat. 25 at Marian * ^ Final W, 3-0
Fri. 31 at Olivet * Final W, 3-0
 
April
Sat. 1 at Adrian * Final W, 3-2
Fri. 7 Benedictine * Final W, 3-0
Sat. 8 Dominican * Final L, 3-0
Fri. 14 at Dominican % Final L, 3-0
  MCVL Tournament - Semifinal
 
January
Fri. 18 vs. UC Santa Cruz @ Wittenberg 3:00 PM
  Jim Coleman Invitational - Springfield, Ohio
  vs. TBA @ Springfield Ohio 3:00 PM
  Wittenberg Tournament
  vs. TBA @ Springfield Ohio 7:00 PM
  Wittenberg Tournament
Sat. 19 vs. Marymount (Va.) @ Springfield, Ohio 12:00 PM
  vs. TBA @ Springfield, Ohio 2:00 PM
  Wittenberg Tournament
  vs. TBA @ Springfield Ohio 4:00 PM
  Wittenberg Tournament
Sun. 27 at Quincy 10:00 AM
  at Culver-Stockton 3:00 PM
 
February
Sat. 2 vs. Augustana (IL) @ Dubuque Iowa TBA
  at Loras 10:00 AM
Wed. 6 at Concordia Wisconsin * 7:00 PM
Fri. 8 Illinois Tech * 7:00 PM
Sat. 9 Aurora * 1:00 PM
  UC Santa Cruz 7:00 PM
Fri. 15 at Dominican * 7:00 PM
Sat. 16 at Carthage 1:00 PM
Sat. 23 Lakeland * 7:00 PM
 
March
Fri. 1 Concordia Chicago * 7:00 PM
Sat. 2 Benedictine * 1:00 PM
Wed. 6 at Marian * 7:00 PM
Sat. 9 Dominican * 1:00 PM
Wed. 13 at Lakeland * 7:00 PM
Sat. 16 at Cardinal Stritch 7:00 PM
Fri. 22 at Illinois Tech * 7:00 PM
Sat. 23 at Aurora * 1:00 PM
Wed. 27 Concordia Wisconsin * 7:00 PM
Sat. 30 Marian * 1:00 PM
 
April
Fri. 5 at Concordia Chicago * 7:00 PM
Sat. 6 at Benedictine * 1:00 PM
* Conference
^ Division
% Post season
Bold team: Home event